Jak pozbyć się nadwagi po ciąży?

Mało która kobieta po porodzie może pochwalić się piękną i zgrabną sylwetką. Kilka kilogramów „balastu” zostaje niemal każdej kobiecie. Co gorsze, spora część Pań nie ma pojęcia jak efektywnie pozbyć się zbędnych kilogramów. Wiele z nich sięga po suplementy diet – mając nadzieję na łatwe, szybkie i przyjemne odchudzanie.

We wszystkich mediach pojawiają się reklamy środków na odchudzanie. „Rewolucyjne” tabletki przedstawiane są jako złoty środek na nadmiar tkanki tłuszczowej. Niestety, z fizycznego punktu widzenie niemożliwym jest by tabletka wpłynęła na poziom tkanki tłuszczowej w takim stopniu jak zapewniają producenci.

15 kg w miesiąc? 3 kilogramy w tydzień? Takie rezultaty są absolutnie niemożliwe (chyba, że mówimy o odwodnieniu, a nie faktycznym spaleniu tkanki tłuszczowej). Niestety, bardzo często można spotkać się z reklamami tabletek, które rzekomo gwarantują takie rezultaty.

Odchudzanie – domowe sposoby

Oczywiście, są preparaty, które przyczyniają się do spalania tkanki tłuszczowej i potrafią spotęgować efekty ćwiczeń i diety. Trzeba jednak mieć na uwadze, że powinny być jako dodatek do odchudzania, a nie podstawa.

Odchudzanie to przede wszystkim ciężka praca. To najlepszy sposób na uporanie się z nadwagą. Zaangażowanie, systematyczność i świadomość – to trzy najważniejsze kwestie, które można przedstawić jako gwarantujące skuteczność.

Domowy sposób nr 1: DIETA

Podstawa odchudzania – jadłospis. To nie rewolucyjna metoda, ale sprawdzona od lat. Niegdyś odchudzanie realizowano tylko przy zmianie nawyków żywieniowych, a wszelkiego rodzaju suplementy odchudzające były najzwyczajniej w świecie niedostępne.

Warto zauważyć, że przy dzisiejszej wiedzy (która notabene jest na wyciągnięcie ręki), bardzo łatwo ułożyć jadłospis zdrowy, zbilansowany i skuteczny. Ponadto, w Internecie jest mnóstwo gotowych rozwiązań.

Domowy sposób nr 2: RUCH

Proces spalania tkanki tłuszczowej nie będzie zachodził, gdy organizm nie będzie generował zapotrzebowania energetycznego. By pobierać energię (spalać) z tłuszczu musimy być aktywniejsi niż zwykle. Organizm dopiero po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach pobiera energię z tłuszczu, a nie węglowodanów.

Podsumowując, domowe sposoby na odchudzanie są dwa – aktywność fizyczna i dieta. Z całą pewnością dla nikogo nie jest to rewolucyjna wiedza. Warto jednak utrwalać w głowie to, że bez ciężkiej, systematycznej pracy trudno jest zrzucić choćby jeden kilogram nadwagi.

Domowy sposób nr 3: SEN
Czy wiesz, że osoby, które śpią nieregularnie mają większe problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. Sen jest niezwykle ważnym procesem fizjologicznym podczas którego dochodzi między innymi do regeneracji sił. Aby Twój układ pokarmowy pracował efektywnie, musisz zadbać o to, aby organizm się wysypiał.

Co więcej, musisz pamiętać także o tym, aby nie jeść bezpośrednio przed snem (ewentualnie kazeinę micelarną lub chudy twaróg).

Domowy sposób nr 4: RELAKS
Wiele Pań – złapie się teraz za głowę: co ma relaks do odchudzania? Otóż, pełni ważną rolę w procesie eliminacji stresu, który może negatywnie odbijać się na motywacji do odchudzania. A jak dowodzą liczne badania – brak motywacji jest jedną z głównych przyczyn zaprzestania procesów redukcyjnych.

Domowy sposób nr 5: NATURALNA SUPLEMENTACJA
Istnieje wiele produktów spożywczych, które potrafią skutecznie wspomóc procesy redukcji wagi. O czym mowa? Pozytywne właściwości odchudzające wykazują między innymi:

  • owoce i warzywa będące znakomitym źródłem błonnika
  • zielona herbata
  • herbata z czystka
  • pieprz cayenne

Włączenie powyższych produktów w swoją dietę jest niemalże gwarancją efektywności.

Odchudzanie po ciąży: pozwól organizmowi na regenerację

Ciąża stanowi ogromne obciążenie dla organizmu. Dlatego też, zaleca się rozpocząć procesy redukcyjne dopiero po kilkumiesięcznym odpoczynku. Przez 2-3 miesiące należy solidnie zregenerować siły. W przeciwnym wypadku może nam zabraknąć siły woli i motywacji do realizacji kolejnego, trudnego procesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *