Jak pozbyć się nadwagi w tydzień?

Spoglądasz w lustro i widzisz oponkę na brzuchu, grube uda i owalną buzię? Bez obaw, nadwaga to przypadłość, której można pozbyć się w naprawdę krótkim czasie.

Jak pozbyć się nadwagi w tydzień?

Odchudzanie nie musi trwać kilka miesięcy. Efektywnie można schudnąć w znacznie krótszym czasie. Niestety, z całą pewnością nie będzie to tydzień. Odchudzanie jest nieco bardziej czasochłonne.

W ciągu tygodnia można co najwyżej odwodnić i doprowadzić do tzw. szoku organizmu. Przy nadwadze wynoszącej 1-3 kilogramy – można pozbyć się problemu w ciągu tygodnia. Inaczej ma się sytuacja w przypadku gdy nadmiar kilogramów jest większy.

Ile trwa odchudzanie?

Tempo odchudzania i tym samym czas jego trwania zależne jest od szeregu różnych czynników, między innymi: indywidualnych uwarunkowań, jakości diety i treningu oraz zastosowanej suplementacji.

W najlepszych przypadkach w ciągu tygodnia redukować można średnio 1-3 kilogramy, co w ciągu miesiąca może dać nawet do 10 kilogramów. To jednak niezwykle pozytywny scenariusz. Zwykle przy dużym zaangażowaniu i samodyscyplinie schudnąć można do 4-5 kilogramów w ciągu całego miesiąca.

Jak schudnąć? Co robić, by tempo odchudzania było wysokie?

Najważniejszymi elementami odchudzania są oczywiście: dieta oraz trening. To właśnie od tych procesów powinniśmy rozpoczynać naszą pracę nad własną sylwetkę.

Dieta odchudzająca to taka, która ma obniżony bilans kaloryczny względem generowanego zapotrzebowania. Wystarczy obniżyć bilans o około 200-300 kalorii by tempo odchudzania było optymalne. Przestrzegamy przed stosowaniem głodówek, gdyż są one niebezpieczne dla organizmu i niemalże gwarantują tzw. efekt jojo.

Z kolei trening odchudzający musi być intensywny (70-80% tętna maksymalnego) i trwać nie krócej niż 30-45 minut. Wynika to z faktu, iż pobór energii z materiału zapasowego (tłuszczu) zachodzi dopiero po około 15-25 minutach aktywności fizycznej.

Odchudzanie warto uzupełnić suplementacją. Najlepsze dostępne środki na rynku gwarantują zwiększenie efektywności o nawet kilkadziesiąt procent.

Jakie suplementy na odchudzanie warto stosować?

Wybór suplementów diety na odchudzanie jest naprawdę bardzo spory. Nie ułatwia to zadania konsumentom, którzy częstokroć stoją przed ciężkim wyborem. Nierzadko można napotkać pytanie „który suplement wybrać?”.

Zanim jednak zdecydujemy się na suplementację powinniśmy zrozumieć, że są to środki o działaniu wspomagającym dietę i aktywność fizyczną. Suplementy to nie substytuty, dlatego też stosowanie ich w pojedynkę – mija się z celem i ich rolą.

Kiedy już to zrozumiemy, możemy przejść do procesu wybierania suplementu diety. Tutaj powinni nam pomóc przede wszystkim rekomendacje. Jeśli zauważyłaś/eś zmianę sylwetki u znajomej, koleżanki czy przyjaciółki – koniecznie zapytaj o zastosowany środek. Bezpośrednia rekomendacja to znacznie więcej, niż dziesiątki opinii znalezionych w Internecie. Jeśli jednak nie znasz nikogo komu w ostatnim czasie udało się schudnąć – przewertuj fora i portale o urodzie, zdrowiu i odchudzaniu. Znajdziesz tam mnóstwo recenzji i opinii poszczególnych środków.

Jeśli jednak zależy Ci na konkretnym wyborze – przejrzyj bazy badań naukowych i zweryfikuj, które składniki faktycznie są skuteczne, a następnie wyszukaj produkt bazujący na danych składnikach.

Niekiedy, nieoceniona może okazać się również pomoc dietetyka. Natomiast, warto zdać sobie sprawę, że część specjalistów odradza stosowanie wspomagaczy, tłumacząc to zwiększeniem ryzyka wystąpienia efektu jojo (zbyt szybka utrata wagi może doprowadzić do trudów utrzymania efektu po zakończeniu odchudzania).

Nasza propozycja: Keto ACTIVES

Na rynku suplementów diety znajdziesz wiele różnych, skutecznych produktów. Niewątpliwie, bardzo ciekawą propozycją jest Keto Actives. To środek, który:

  • ogranicza apetyt
  • redukuje poziom tkanki tłuszczowej
  • poprawia samopoczucie

Przez wielu, Keto Actives uważane jest za najskuteczniejsze rozwiązanie na odchudzanie. Więcej o Keto Actives przeczytać można na oficjalnej stronie producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *