Aerobik i skuteczna suplementacja = recepta na odchudzanie

Problemy z nadwagą dotykają około 40-50% polskiego społeczeństwa. To statystyki, które pokazują, że problem ten stale przybiera na sile. Wszak, w ciągu ostatnich 20-30 lat liczba osób z nadmiarem zbędnych kilogramów zwiększyła się niemal dwukrotnie.

Rozwiązanie na odchudzanie

Diety odchudzające, suplementy, spalacze tłuszczy – to naj częściej wybierane metody na nadwagę. Ich skuteczność jest bardzo różna. Nie mniej jednak, nigdy nie powinny stanowić podstawy odchudzania. Elementem kluczowym dla procesów redukcyjnych jest trening, tudzież ćwiczenia odchudzające.

Jak ćwiczyć by schudnąć?

Planów treningowych na odchudzanie jest sporo. Nie wszystkie jednak cechuje wysoka skuteczność. Niewątpliwe do najefektywniejszych zaliczyć należy te, które opierają się na ćwiczenia aerobicznych.

Aerobik debiutował w latach 60-tych ubiegłego wieku. Od tamtego czasu jednak sporo się zmienił. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest to tylko i wyłącznie układ choreograficzny realizowany w rytm muzyki. Dzisiaj przez aerobik rozumie się znacznie więcej.

W zasadzie, to czy ćwiczenie można określić aerobicznym definiowane jest przez zasady aerobiku, a mianowicie:

  • ćwiczenie musi mieć charakter ogólnorozwojowy, tj. angażować kilka grup mięśniowych

  • intensywność ćwiczeń powinna oscylować w granicach 60-70% maksymalnego tętna

  • objętość ćwiczeń to nie mniej niż 30-40 minut podczas jednej sesji

  • objętość ćwiczeń w skali tygodnia to 90-180 minut

Do najpopularniejszych form aerobicznych zaliczamy: zajęcia ze steperem, jazdę na rowerze stacjonarnym, ćwiczenia z odważnikami itd.

Aerobik na odchudzanie, czyli jakich efektów można się spodziewać?

Tempo odchudzania zależne jest przede wszystkim od naszego zaangażowania, wybranej formy aerobiku, intensywności i objętości. Wpływ oczywiście ma również dieta oraz suplementacja.

Dowiedziono, że prowadzenie treningu aerobicznego może skutkować redukcją nawet kilku kilogramów na miesiąc. Z całą pewnością to efekty, które są satysfakcjonujące dla większości entuzjastów odchudzania.

Suplementacja na poprawę efektywności treningu

O tym, że trening jest kluczowy – nie trzeba nikogo przekonywać. Nie mniej jednak, ważną rolę pełni również zdrowe odżywianie i… suplementacja. Przygotowaliśmy dla Państwa szereg opinii na temat jednego z najpopularniejszych rozwiązań, a mianowicie: Green Barley Plus.

Jako, że uważamy iż najlepszą rekomendacją są opinie ekspertów ds. żywienie, postanowiliśmy przytoczyć kilka z nich.

Swoim pacjentom rzadko kiedy polecam suplementy diet. Wszak, staram się nauczyć ich rozsądnych nawyków żywieniowych i nie ułatwiać sprawy specyfikami. Wyjątkiem jest Green Barley Plus – zielony jęczmień w tabletkach. Rekomenduję go z jednego, bardzo ważnego powodu – stanowi doskonałe źródło niezawodnego błonnika. Przy tym, jego działanie jest w pełni bezpieczne. Co ważne, po odstawieniu suplementacji nie ma obaw przed efektem jojo. – Dietetyk, Marta Marewska

Suplementy diet na odchudzanie? Podchodzę do nich bardzo krytycznie. Ludzie naiwnie wierzą w reklamy telewizyjne i oczekują efektów w postaci kilkunastu kilogramów na miesiąc. W większości przypadków to jedna wielka bujda. W większości, gdyż są od tej reguły wyjątki. Niewątpliwie jednym z nich jest Green Barley Plus – efektywny preparat na odchudzanie oparty na wyciągu z zielonego jęczmienia. – Dietetyk, Monika Sielska

Redukcja zbędnych kilogramów to cel z jakim najczęściej zgłaszają się do mnie klienci. Chcę im pomóc, na ile jest to możliwe. Zwykle przedstawiają swoje doświadczenia z suplementami diety. Mają one wyłącznie charakter negatywny. W przeciwnym wypadku – nie trafili by tutaj. Osobiście sceptycznie podchodzę do suplementacji. Poza kilkoma wyjątkami, a konkretniej – tabletkami z zielonym jęczmieniem. Są one faktycznie skuteczne, choć oczywiście podstawą odchudzania zawsze powinna być zdrowa, zbilansowana dieta. – Dietetyk, Kamila Krus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *