Najlepsze zabiegi na powiększenie biustu. Który wybrać?

Niemal każda kobieta przykłada ogromną uwagę do tego jak wygląda. Panie dbają nie tylko o tzw. make-up, ale także sylwetkę. I nie mamy tutaj na myśli procesów wyszczuplających. Kobiety koncentrują się również na pupie oraz piersiach.

Biust to swojego rodzaju duma kobiet. Dla wielu Pań jest miarą ich kobiecości. Nic zatem dziwnego w tym, że w gabinetach medycyny estetycznej to właśnie tego typu zabiegi cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Tylko i wyłącznie zabieg liposukcji (odsysania tkanki tłuszczowej) cieszy się większą popularnością, aniżeli zabiegi powiększania biustu.

Na wyróżnienia zasługują trzy formy zabiegowe, a mianowicie:

Która z tych form jest najlepsza? Który zabieg wybrać? Poniżej, pokrótce dokonujemy małej oceny. Zapraszamy do lektury.

Efektywność zabiegów na powiększanie piersi

Każdy z powyższych zabiegów gwarantuje efekty na najwyższym poziomie. Z tą jednak różnicą, że efekty lipomodelingu uzależnione są od poziomu wchłaniania tkanki tłuszczowej. Kwas hialuronowy pozwala zaś tylko na powiększenie o 1,5 rozmiaru. Zdecydowanie największą dowolność (i gwarancję rezultatów) dają implanty piersiowe. W tym jednak przypadku ważne dla uzyskanego efektu jest doświadczenie lekarza.

Warto przy tym zauważyć, że finalny efekt jest różny także pod względem kształtu. Zdecydowanie najkorzystniej (najbardziej naturalnie) pod tym względem wypada lipomodeling – kształt piersi nie wskazuje na jakąkolwiek ingerencję.

Bezpieczeństwo zabiegów powiększania biustu

W zasadzie, trudno powiedzieć, by którykolwiek z powyższych zabiegów był niebezpieczny. Warto jednak wspomnieć, że w przeszłości zdarzały się incydenty. Najczęściej dotyczyły zabiegu wszczepienia implantów (zabieg realizowany jest pod narkozą).

Postęp medycyny sprawił jednak, że skutki uboczne realizacji zabiegów pojawiają się niezwykle rzadko. Warto mieć jednak świadomość, że inwazyjność poszczególnych zabiegów jest różna, co – naturalnie – wpływa na okres rekonwalescencji po zabiegu.

Trwałość zabiegów powiększania biustu

Dożywotnią trwałość uzyskamy realizując zabieg wszczepienia implantów piersiowych. Z kolei w przypadku lipomodelingu – wszystko zależy od przyswajalności tkanki tłuszczowej. Zaś, kwas hialuronowy utrzymuje się przez maksymalnie 30 miesięcy (konieczne uzupełnianie substancji).

Trwałość zabiegu to czynnik, który warto konfrontować z ceną. Wszak, w przypadku zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego – musimy pamiętać o tym, że będziemy zmuszeni do powtórnych aplikacji, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Cena powiększania piersi

Czynnikiem kształtującym wybór jest cena. Najtańszym rozwiązaniem jest metoda powiększania kwasem hialuronowym (zwykle koszt oscyluje w granicach 8.000-10.000 złotych i zależny jest od ilości wprowadzanego preparatu). Za lipomodeling musimy zapłacić od 12.000 do nawet 25.000 złotych. Z kolei zabieg wszczepiania implantów kosztuje minimum 15.000 złotych. Górną granicę trudno określić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *