Śnieżnobiały uśmiech, czyli wybielanie zębów w domu!

Śnieżnobiały uśmiech – kto o takim nie marzy? Niestety zaniedbania z przeszłości bardzo często objawiają się zażółceniami i przebarwieniami. To ma ogromny wpływ na urodę – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele osób podejmuje trudy wybielenia zębów.

Wybielanie zębów to zabieg, który można przeprowadzić w gabinetach stomatologicznych. Obecnie dostępne są różne rozwiązania – największą popularnością cieszą się te, które wykorzystują wiązkę światła (laserowe wybielanie zębów, wybielanie zębów lampą Beyond).

Czy jednak można wybielić zęby bez wychodzenia z domu i słonej zapłaty? Czy istnieją sprawdzone, domowe receptury, które pozwolą doprowadzić zęby do śnieżnej bieli?

I tak. I nie. Wybielanie zębów w domu – owszem, jest możliwe. Jednakże może nieść za sobą konsekwencje w postaci uszkodzenia szkliwa. Co więcej, efekty wybielania na pewno nie będą tak dobre jak ma to miejsce w przypadku specjalistycznych zabiegów.

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona to preparat spożywczy, który często wykorzystywany jest w celu odkwaszenia (uzyskania równowagi kwasowo-zasadowej) oraz poprawy pracy układu trawiennego. Od dziesiątek lat znajduje swoje zastosowanie także w roli wybielacza zębów.

To produkt spożywczy o silnych właściwościach. Jego wykorzystanie w procesach wybielania zębów jest bardzo powszechne. To skuteczny pomysł na białe zęby, ale niosący za sobą skutki uboczne w postaci uszkodzenia szkliwa. Dlatego też, wykorzystanie sody powinno mieć charakter sporadyczny.

Wybielanie zębów sokiem z cytryny

Podobnie jak w przypadku sody – kwas cytrynowy może mieć degradujący wpływ na strukturę zębów. Jednakże, przy tym – jest zdecydowanie mniej efektywny niż soda oczyszczona.

Właściwości soku z cytryny powszechnie wykorzystywane są w przemyśle kosmetycznym. Znajdzie on zastosowanie także w stomatologii. Choć, dentyści niechętnie polecają te rozwiązanie na wybielanie zębów, to nie można mu odmówić skuteczności.

Sok z cytryny działa błyskawicznie. Już po jednym zabiegu szczotkowania widać poprawę. Zęby są oczyszczone, rozjaśnione. Regularne stosowanie pozwala poprawić kolor o kilka tonacji.

Wybielanie zębów truskawkami

To rozwiązanie, które pozwala poprawić wygląd i zdrowie zębów, ale niekoniecznie ma wpływ na ich odcień. Truskawki zawierają maleńkie nasiona (umieszczone na warstwie wierzchniej), które umożliwiają oczyszczanie zębów z zanieczyszczeń.

Wybielanie zębów herbatą z czystka

Czystek to roślina, której liczne właściwości lecznicze wykorzystuje się na całym świecie. To doskonały preparat na wzmocnienie i oczyszczenie organizmu. Jak się okazuje – jest również świetnym sposobem na wyeliminowanie przebarwień i żółtych zębów.
Regularne stosowanie czystka skutkuje oczyszczeniem jamy ustnej, poprawą koloru o nawet kilka tonów oraz trwałym odświeżeniem oddechu. Czy można oczekiwać czegokolwiek więcej?

Jak widać – wybielanie zębów w domu jest jak najbardziej możliwe. Kwestią sporną pozostaje to, czy jest to rozwiązanie dostatecznie efektywne i bezpieczne. Wybór należy do Ciebie – drogie i skuteczne zabiegi kontra niepewne i niebezpieczne domowe sposoby? My zalecamy wizytę w gabinecie stomatologicznym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *