Sposoby na powiększenie małego penisa: które są skuteczne?

Średnia wielkości penisa wśród Polaków to aż 17,6 centymetra. Taki wynik plasuje naszych rodaków w ścisłej, europejskiej czołówce. Nie oznacza to jednak, że wśród nich nie ma osób z tzw. „kompleksem małego penisa”. Mężczyźni bardzo często wykazują niezadowolenie z wielkości swojego prącia. Wszakże, błędnie uważają, że ma ona wpływ na satysfakcję seksualną partnerki.

Co zrobić w momencie, kiedy mamy kompleksy? Zdecydowanie najrozsądniej jest skorzystać z pomocy seksuologa. Specjalista będzie miał możliwość ocenienia skali problemu oraz podjęcia odpowiednich kroków. W zdecydowanej większości wystarcza jedna wizyta, by pojąć, że wielkość penisa nie ma absolutnie żądnego znaczenia. Potwierdzają to zresztą liczne badania.

Nie mniej jednak, nie każdy mężczyzna ma zamiar przełamać wstyd i lęk przed taką wizytą. Znacznie łatwiej jest podjąć próbę powiększenia penisa, tudzież wykorzystanie jeden z dostępnych metod.

Mały penis – duży problem?

Tak właśnie uważa większość mężczyzn posiadających penisa o rozmiarach mniejszych niż przeciętne. To jednak nie jest absolutnie prawdą. Wszakże, głębokość pochwy to zaledwie 9-12 centymetrów, czyli znacznie mniej, aniżeli przeciętna długość członka.

Według specjalistów problemem można określić członka, którego wymiary osiągają w czasie wzwodu zaledwie siedem centymetrów lub mniej. Każdy większy penis jest w pełni wystarczający, przynajmniej z punkty widzenia fizjologii.

Mikropenis, czyli problem z punktu widzenia medycyny

Schorzeniem, które powinno być leczone jest tzw. mikropenis. To defekt, polegający na niedoborze androgenów. Mikropenis jest w pełni sprawny, ale jego wielkość nie wynosi więcej niż 7-8 centymetrów w czasie wzwodu.

Satysfakcja seksualna kobiet, a wielkość członka

W niezależnych badaniach przeprowadzonych w 2002 roku, doktor Francken z załogą zapytał 375 kobiet o to, czy wielkość penisa ma znaczenie. Tylko 45% kobiet zdecydowało się odpowiedzieć na te pytanie.

Aż 55% kobiet stwierdziło, że rozmiar nie jest ważny. 22% powiedziało, że penis i jego wielkość nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Z kolei 20% Pań uznało, że rozmiar jest ważny, a 1%, że jest kluczowy i najważniejszy.

Kobiety, które uznały wielkość członka za istotny argument stanowią zatem 1/5 ogółu. To naprawdę niewiele, dlatego też uważamy kompleksy mężczyzn za nieuzasadnione i niewłaściwe.

Metody powiększania penisa

W dzisiejszych czasach, do dyspozycji mężczyzn oddanych jest kilka, efektywnych rozwiązań. Poniżej prezentujemy te, które wykorzystywane są najczęściej:

  • Zabiegi chirurgiczne – polegające na nacięciu więzadeł wieszadłowych. Pozwalają uzyskać wzrost na poziomie 3-5 centymetrów w długości członka. Nie wpływają na jego obwód.

  • Kwas hialuronowy – aplikacja preparatów z kwasem hialuronowym to rozwiązanie efektywne, ale niestety niezbyt trwałe (około 18 miesięcy). Pozwalają poprawić zarówno długość (3-4 centymetry) i obwód (2-3 centymetry).

  • Tabletki – suplementy diet oparte na roślinnych hormonach, powodują wzrost penisa o nawet 2-3 centymetry w długości i obwodzie. To rozwiązanie w pełni bezpieczne, oparte zwykle na naturalnych składnikach. Liderem wśród tabletek na powiększanie penisa jest Member XXL.

  • Preparaty do stosowania miejscowego – żele, maści i inne kosmetyki do stosowania miejscowego mają podobny skład do tabletek. Różnią się zwykle formułą stosowania.

  • Ćwiczenia powiększające – rozmaite ćwiczenia rozciągające mogą pozwolić na poprawę długości członka o nawet kilka centymetrów. Warto jednak konsultować ich realizację z seksuologiem, gdyż nieprawidłowe wykonywanie może skutkować urazem/kontuzją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *