Kolagen do picia: kosmetyk czy suplement diety? Jak działa i jakie daje efekty?

Kolagen jest naturalnym budulcem wszystkich tkanek w organizmie. Szczególne znaczenie odgrywa w skórze. Niestety, z wiekiem zmniejsza się ilość włókien kolagenowych – rezultatem są zmarszczki na twarzy, utrata elastyczności i jędrności skóry. Doskonałym sposobem na uzupełnienie tych niedoborów jest kolagen do picia. Sprawdź, jak działa i jakie efekty możesz uzyskać!

Rola kolagenu w organizmie

Najważniejsze białko tkanki łącznej – kolagen – składa się z aminokwasów. To bardzo ważny budulec zewnątrzkomórkowej części wszystkich tkanek: nie tylko skóry, ale też ścięgien, kości i chrząstek. Mała ilość kolagenu to nie tylko zmarszczki i inne zewnętrzne objawy starzenia, ale też osłabienie struktury wielu ważnych elementów naszego ciała.

Kolagen do picia – kosmetyk czy suplement diety

Dobroczynny kolagen znajdziemy w wielu kosmetykach – kremach do twarzy, maskach, a także w suplementach diety. Tak naprawdę występuje też naturalnie w żywności, jednak niestety nie są to produkty, które chętnie lubimy spożywać. Znajduje się w chrząstkach, szpiku, skórkach itp. Mało kto decyduje się na uzupełnianie diety właśnie o te produkty spożywcze pochodzenia zwierzęcego. Co więcej, wcale nie są one tak zdrowe – zawierają bowiem wiele nasyconych, niezdrowych tłuszczów.

Alternatywą jest kolagen do picia. Dostępny w wygodnych kapsułkach do rozpuszczania lub proszku, stanowi jeden z bardziej wartościowych wieloskładnikowych suplementów diety.

Kolagen do picia jest suplementem, który działa jak najlepszy kosmetyk. Odżywia skórę, ujędrnia ją i wzmacnia jej strukturę od środka. Efekt jest zdecydowanie trwalszy. Co więcej, pijąc kolagen dostarczamy niezbędne składniki nie tylko skórze twarzy, ale też wszystkim innym tkankom, którym jest tak bardzo potrzebny!

Jak działa ten suplement?

Kolagen do picia znacząco poprawia metabolizmu tego białka w organizmie. Zwiększa elastyczność i gęstość skóry, spłyca i wygładza zmarszczki, do pewnego stopnia też zmniejsza przebarwienia. Warto stosować go równocześnie z kosmetykami do użytku zewnętrznego – kremami, maskami itp.

Jakie efekty daje kolagen do picia

Aby osiągnąć optymalne efekty, konieczna jest regularna suplementacja. Kolagen do picia jest prostszy w stosowaniu i bardziej skuteczny niż zwykłe tabletki. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że łatwiej o nim pamiętać. Każdego dnia pijemy różne napoje – nie tylko wodę, kawę czy herbatę, ale też różnego rodzaju preparaty witaminowe do rozpuszczania w wodzie. Jednym z nich może być właśnie kolagen!

Warto też pamiętać, iż kolagen nie jest jedynym składnikiem kosmetyków i suplementów diety przeciwdziałających zmarszczkom i opóźniającym proces starzenia się skóry. Inne substancje to m.in. witaminy A, C i E, biotyna, miedź i cynk. Suplementy diety wzbogacone o te witaminy i mikroelementy nie tylko wpłyną pozytywnie na skórę, ale też uzupełnią niedobory cennych składników odżywczych.

Kiedy możesz spodziewać się pierwszych efektów? Już po miesiącu regularnego picia kolagenu! Pamiętaj przy tym, by nie kończyć kuracji wcześniej niż po 3 miesiącach – tylko wtedy bowiem przyniesie ona oczekiwany efekt. Działanie kolagenu wzmocnisz, jeśli stosujesz zbilansowaną dietę, odpowiednią pielęgnację skóry i pamiętasz o codziennym odpowiednim nawodnieniu swojego organizmu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *